14.3.2019. OBILJEŽEN SVJETSKI DAN MATEMATIKE
Autor: Sonja Vuljak, 18. 3. 2019.

Ovogodišnji Svjetski dan matematike održan je 14.ožujka na dan kad se u matematičkom svijetu obilježava Pi day.

Kreatori matematike 3P Learning ponudili su slavljenički paket natjecanja u razredu i besplatan pristup Mathletici za sve škole diljem Europe, Bliskog istoka i Afrike sa svime što je bilo potrebno za proslavu Svjetskog dana matematike u učionici.

Naši učenici su se i ove godine prijavili na to natjecanje i koristeći platformu Live Mathletics testirali svoju brzinu i točnost u aritmetičkim i numeričkim vještinama u nizu matematičkih borbi sa vršnjacima iz cijelog svijeta. Time su stekli pravo da do kraja ožujka koriste dobivene licence za besplatno vježbanje matematike u digitalnom obliku na istoj adresi.

Od ukupno 17 prijavljenih učenika od 5. do 8. razreda šest učenika je osvojilo brončane certifikate pošto su ostvarili više od 1000 bodova. Trenutno je najbolja ekipa 6.razreda. Najuspješniji učenik je Josip Rašan.

Treba istaći da projekat podržava UNICEF, a bodovi se preračunavaju u novac koji se koristi za podršku obrazovnim potrebama škola u manje razvijenim sredinama.

Svi učenici će na kraju mjeseca dobiti detaljna izvješća pojedinačno, za svaki razred i za školu ukupno po svim aktivnostima i svim razinama u kojima su sudjelovali.

Lidija Raičković, učiteljica matematike