Škola u prirodi za učenike 3. i 4. razreda
Autor: Administrator , 28. 5. 2013.

Učenici 3. i 4.r. MŠ Đelekovec i PŠ Imbriovec boravili su u razdoblju od 20.5. – 24.5. 2013. u Biogradu na Moru realizirajući školu u prirodi zajedno s učenicimaiz OŠ Koprivnički Bregi i PŠ Glogovac.

Putujući u ranim jutarnjim satima preko Koprivnice, Zagreba, Karlovca… do etno-sela Kutereva, smještenog podno Velebita, razgledali smo utočište za mlade medvjede te obišli svetište Majke Božje u mjestu Krasnom koje je sjedište NP Sjeverni Velebit. Diveći se tako ljepotama gorskih krajeva uskoro smo stigli i u primorski kraj te se smjestili u Biogradu u lijepo uređenom hotelu „Bolero“. Biograd smo upoznali kao grad i luku sjeverne Dalmacije u kojemu su u povijesti stolovali hrvatski kraljevi, a u neposrednoj su mu blizini NP Paklenica, Kornati, Krka te PP Telašćica i Vransko jezero. U Zadru smo prošetali Kalelargom, vidjeli crkvu sv. Donata, katedralu sv. Stošije, slušali morske orgulje i razgledali „pozdrav suncu“. Iako se nismo mogli kupati u moru zbog kiše i vjetra nismo bili tužni jer smo se kupali u bazenu Plivačkog kluba u Zadru gdje smo uživali u igri vaterpola i odbojke. U Šibeniku smo razgledali katedralu sv. Jakoba ukrašenu kamenim vijencem sa 71 ljudskom glavom koje je izradio kipar Juraj Dalmatinac. Vožnja brodićem iz Skradina do Skradinskog buka – jednog od najpoznatijih slapova NP Krka poseban je doživljaj, a kroz ugodnu šetnju razgledali smo i ostale slapove ovog prekrasnog nacionalnog parka. Večernje sate provodili smo u šetnjama Biogradom, plesali i zabavljali se u disco-klubu hotela „Bolero“, a svako jutro nakon doručka vrijedno smo rješavali nastavne listiće i tako ponavljali što smo sve novo naučili i vidjeli. U povratku kroz gorski kraj prema Đelekovcu posjetili smo i Memorijalni centar N.Tesla u Smiljanu. U Teslinoj rodnoj kući slikom, riječju i zvukom bio nam je predstavljen životni put i sva genijalnost velikog izumitelja – čovjeka koji je osvijetlio svijet izumom visokonaponske izmjenične  struje , a zaslužan je i za mnoge druge izume.U ovih pet dana koliko smo boravili u školi u prirodi u pratnji učiteljica Tatjane Međimorec i Marije Vidonja mnogo smo toga vidjeli i naučili uz igru, zabavu tezajedničko druženje s učenicima drugih škola i još više učvrstili osjećaje zajedništva, odgovornosti i prijateljstva. Bilo je to još jedno nezaboravno, lijepo i poučno iskustvo za sve nas.