UČENICI 7. I 8.RAZREDA POSJETILI WorldSkills Croatia
Autor: Sonja Vuljak, 29. 3. 2019.

Učenici sedmog i osmog razreda naše škole sa svojim su razrednicama posjetili su Državno natjecanje učenika strukovnih škola – WorldSkills Croatia 2019., koje se održavalo na Zagrebačkom velesajmu.

Više pročitaje pod "opširnije".

Worldskills Croatia je novi, osuvremenjeni koncept strukovnih natjecanja usklađen s poznatim svjetskim i europskim natjecanjima Euroskills i Worldskills.  Natjecanje je organizirala Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, a ove se godine održava po prvi puta nakon 12 godina. Odluka je Agencije da će se odsada održavati svake dvije godine, stoga je ovo bila jedinstvena prilika da natjecanje posjete učenici sedmih i osmih razreda.

Natjecanje je osmišljeno kao platforma za povezivanje strukovnog obrazovanja i gospodarskih subjekata kroz njihovo sudjelovanje u organizaciji i provedbi natjecanja kako bi se osigurala vidljiva međusobna poveznica između strukovnih škola i tvrtki.

Natjecalo se 450 najboljih učenika strukovnih škola u više od 40 strukovnih disciplina u kojima su prezentirali stručne kompetencije te demonstrirali vještine potrebne za uspješno obavljanje zadataka karakterističnih za određeno strukovno zanimanje.

Naši učenici najviše su se zadržavali kod radnih jedinica stolara, montera suhe gradnje, elektroinstalatera, grafičkih dizajnera…, dok su djevojke većinu vremena provodile na odjelu fizioterapije, kozmetičke njege i frizerstva a neke su se čak i okušale u spomenutim disciplinama.

Posebnost ove izvanučioničke nastave bio je i put u Zagreb vlakom, vožnja gradskim autobusima, šetnja Importanne centrom i nezaobilazan obrok u Mc Donaldsu.

Na kraju dana svi smo se zadovolji vraćali kućama jer je svatko pronašao nešto za sebe i svatko se pronašao u nečemu, a ovaj se posjet pokazao kao izvrsna nadopuna u promišljanjima svih onih neodlučnih osmaša koji uskoro postaju srednjoškolci.

Vanja Raletić, razrednica 8. r.