MATEMATIČKI OŽUJAK
Autor: Sonja Vuljak, 8. 4. 2019.

Matematički ožujak je brzo prošao. Zainteresirani učenici su više od dva tjedna vježbali matematiku na platformi Live mathletics i osvojili ukupno 13 brončanih certifikata kao pravi Unicefovi ambasadori.

Nekima je to uspjelo već na sam Svjetski dan matematike. To su Borna Rašanec Bilješko, 7. razred i Sara Gašpar, 6. razred.

Neki su do kraja mjeseca stekli dva certifikata: Sara Gašpar i Josip Rašan, učenici šestog razreda.

Ekipno je najbolji šesti razred jer su postigli najviše bodova, vježbali najviše tema i svi dobili certifikate. Osim Sare i Josipa to su Sara Barbara Booz, Igor Brkić, Lea Lončar i Nikola Mađerić.

Certifikate su brzo osvojili i učenici petog razreda:  Matija Margetić,Marko Medved i Melani Pavlić.

Na natjecanju su još sudjelovali Ivan Matotan i Dora Vuljak, 8.razred te Mislav Juras, Patricija Mađerić, Lara Kapusta, Klementina Korošec i Patrik Friščić,7.razred.

Patrik Friščić je pojedinačno ostvario najviše bodova, dobio certifikat  i na kratko se pojavio na 3.mjestu europske ljestvice korisnika Mathleticsa.

Svim učenicima su uručeni certifikati ili zahvalnice za sudjelovanje.

Lidija Raičković, učiteljica matematike i fizike