SVEČANA PRIREDBA POVODOM DANA ŠKOLE
Autor: Sonja Vuljak, 7. 6. 2019.

Svečani dio proslave Dana škole započeo je primanjem najuspješnijih učenika i mentora kod načelnice Općine, gđe Štefice Sirutka. Načelnica je čestitala učenicima i mentorima na uspjesima postignutim u ovoj školskoj godini, a pripremljene su i nagrade za njih. Ivan Bilješko, Marko Medved, Mislav Juras, Dorian Piškor, Patrik Friščić, Ivan Matotan, Mihael Celiščak i Domagoj Medved primili su nagradu za sportske uspjehe. Dora Vuljak i Patricija Mađerić nagrađene su zbog prezentiranja Učeničke zadruge na državnoj smotri u Vinkovcima, dok je Hana Šegerec nagrađena zbog sudjelovanja u nizu natjecanja u znanju.

Zahvale za svoj rad i trud primile su i učiteljice Jasminka Hrenić (prema izboru učenika najbolja učiteljica), Sabina Matiša (uspješno vođenje Učeničke zadruge) i Tihana Vadla (uspješno vođenje sportske ekipe). Učenici i mentori načelnici su ispričali su o svojim iskustvima i uspjesima.

Priredba je u prepunom Domu kulture „Pajo Kanižaj“ donijela puno veselih tonova, stihova i plesnih pokreta. Učenička zadruga izložila je svoje nove proizvode. Posebnu zahvalu i prigodni poklon primila je učiteljica Mira Adamović koja 34 godine radi u našoj školi, a u ovoj je godini napredovala u zvanju i stekla naziv „učitelj mentor“ i to kao prva naša učiteljica. Učenici su opet pokazali svoju kreativnost i razigranost, a čestitke su svima uputili zamjenik župana gospodin Ratimir Ljubić te općinska načelnica gospođa Štefica Sirutka. Ponovno smo ostvarili suradnju s bivšim učenicima pa su u orkestru pomogli Stjepan Juras, Denis Samoščanec, Fran Puklavec i Dominik Vuljak. Školsku himnu „Miškinina pjesma“ uz orkestar je izvela  bivša učenica Ana Puhar.

Vrhunac večeri je bilo predstavljanje učenika osmog razreda te njihov program. Nagrađene su učenice Dora Vuljak i Hana Šegerec kao „učenice generacije“, koje su  sve razrede osnovne škole prošle s prosjekom ocjena 5,00.

Za sve učenike i djelatnike škole ovo je bio zaista prekrasan Dan škole pun emocija, radosti, igara, pjesme i plesa.

Fotogalerija će biti objavljena narednih dana.