DAJEMO POČAST VUKOVARU I ŠKABRNJI - "I U MOM GRADU VUKOVAR SVIJETLI"
Autor: Sonja Vuljak, 17. 11. 2021.

I ove godine prisjećamo se herojskog grada Vukovara i stradanja od prije 30 godina. I ove godine iz naše smo škole i iz našeg mjesta poslali najljepše stihove učenika i učitelja, posvećene Vukovaru i Škabrnji.

Više pod OPŠIRNIJE,  a fotografije na poveznici:  http://os-mpavlek-miskina-djelekovec.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=229

Učiteljica Mira Adamović sa svojim je učenicima pripremila kratki program kojim su prisutnima pokazali kako su promišljali i što su stvarali u svom mini projektu o Vukovaru. Učenička razmišljanja pretočena u poruke gradu Vukovaru, dirnula su srca okupljenih ispred škole.

"Vukovaru moj dragi, kada će se opet vratiti oni dani?

Dani prepuni radosti, što klije na ulici, dani gdje se svi bave nečim svojim, dani gdje Dunav teče bez straha....." (Maša Sabolić)

"Mnogi kažu Vukovar je pao i brojne junake dao.

Uzdići će se iz pepela i bit će opet od srebra i zlata...." (Nika Matić)

Na kraju programa zaorila se pjesma naših četvrtaša; "Vukovar, Vukovar, stoji dok protiču vode Dunavske, Vukovar, Vukovar, gori na braniku naše Hrvatske.."

Svi okupljeni zapalili su lampaše i u tihoj koloni krenuli prema središnjem parku. Svjetlo postavljenih lampaša neka nas ove večeri i u narednim danima podsjeća da su Vukovar i Škabrnja za nas podnjeli velike žrtve prije mnogo godina!