GLEDALI SMO ŠEGRTA HLAPIĆA
Autor: Administrator , 13. 12. 2013.

U utorak, 3. prosinca, 2013. god, vrata kina Velebit otvorila su se samo za nas. Učenici od 1. do 8. razreda naše škole, u pratnji nekolicine roditelja, razrednika, ravnateljice i pedagoginje, pridružili su se tisućama djece u Hrvatskoj i pogledali film o šegrtu Hlapiću, koji je najgledaniji domaći dječji igrani film u posljednjih 20 godina. Za  potpuni ugođaj, u ruke smo uzeli kokice, čips i sok, ugodno se smjestili i s nestrpljenjem iščekivali poznatu priču o malom šegrtu.

Omiljeni lik dječje lektire na veliki ekran su prenijeli redatelj i scenarist Silvije Petranović dok su glavne likove odglumili Mile Biljanović (Hlapić) i Ena Lulić (Gita). Ostatak glumačke ekipe čine Goran Navojec, Mustafa Nadarević, Hristina Popović, Nikola Kojo, Milan Pleština, Ivo Gregurević, Livio Badurina, a u manjim se ulogama može vidjeti legende hrvatskog glumišta Mariju Kohn, Božidarku Frajt i Špiru Guberinu.

Upravo su poznati glumci s malih ekrana najviše oduševili i nasmijali naše učenike.

Za internetski portal „tportal.hr“ redatelj je prokomentirao: „Crtić je bio za manju djecu, a Hlapić se u njemu smanjio na veličinu miša. Mi smo napravili film za školsku djecu, ali i za cijelu obitelj, tate, mame, tete, bake... Jako sam zadovoljan njime.“

A kako su zadovoljni naši učenici pročitajte u sljedećim komentarima.

Pa, film mi je bio tako-tako. Znala sam što će se dogoditi, jer sam čitala knjigu  gledala crtić.

Ana, 6.r.

Imam nekoliko zamjerki i nekoliko dobrih stvari. Uloge su dobro podijeljene, ali nema tu efekta, nisu mi bili baš uvjerljivi. Ali mi se film u cijelosti jako svidio.

Stjepan, 6.r.

Film mi je malo djetinjast, Gita mi je bila dobra. Dok su plakali vidjelo se da glume.

Doroteja, 8.r.

Najviše mi se svidjelo dok su se vozili motorima u krug.

Petra, 8.r.

Svidio mi se film, Hlapić je jako hrabar i kraj mi se jako svidio.

Antonio, 8.r.

Tak-tak, nije baš isti kao knjiga. Najbolji mi je bio Izet.

Sandro, 8.r.