VLAKOM U ZAGREB - TERENSKA NASTAVA UČENIKA 4.R.
Autor: Sonja Vuljak, 27. 4. 2022.

Učenici 4. razreda imali su zadovoljstvo putovati u glavni grad RH i na svojoj su terenskoj nastavi uživali u vožnji mnogim prometnim sredstvima.

Krenuli su u posjet glavnom gradu -Zagrebu,  vlakom iz Koprivnice, a to je bilo veselo i živahno putovanje s  puno novih iskustava. U pratnji su ima bile razrednica Mira Adamović i učiteljica EJ Sabina Matiša.

Više pod OPŠIRNIJE,  a fotografije na poveznici:

Dolaskom u Zagreb prvo su posjetili najslađi muzej, Muzej čokolade. Saznali  su sve relevantne činjenice o svijetu čokolade, naučili o povijesti čokolade koja seže do drevnih Indijanaca Južne i Srednje Amerike te kušali devet vrsta čokolade iz degustacijske kutije.

Nakon slatkog putovanja svijetom čokolade, pješke su obišli Trg bana Jelačića, Kaptol, Dolac, Markov trg, Grič, Ilicu te prepoznali sve znamenitosti o kojima su učili. Izuzetno zadovoljstvo činila im je vožnja Uspinjačom i pokretnim stepenicama.

Pored HNK krenuli su u posjet Botaničkom vrtu.

U Botaničkom vrtu, koji slavi više od 130 godina postojanja, doživjeli su idilu zelenila, raznih zaštićenih i endemičnih biljnih vrsta. Osjećaj mira i zadovoljstva, uz pjev ptica i svježinu hlada, rijetko koga može ostaviti ravnodušnim. Nakon  ručka i svih doživljaja krenuli su tramvajem prema Glavom kolodvoru te vlakom prema Koprivnici.

Mira Adamović, učiteljica 4.r.