UČENICI OD 1. DO 3.RAZREDA UŽIVALI U MEĐIMURJU
Autor: Sonja Vuljak, 9. 5. 2022.

Dana 6.svibnja učenici 1./3.r.  i 2. r boravili su sa svojim učiteljicama Snježanom i Tatjanom na terenskoj nastavi u Međimurju i to u Čakovcu i Križovcu.

Više pod OPŠIRNIJE, a fotografije na poveznici:

U Čakovcu su posjetili Stari grad, razgledali Riznicu Muzeja Međimurja gdje su se upoznali s tradicijskim obrtima (zlatarenje, medičarstvo, izrada posuđa od gline, čipkarstvo i sl.) te se i sami okušali u izradi ukrasnih zdjelica od gline koje su bile namijenjene majkama kao poklon za Majčin dan. Pogledali su i zanimljiv film: „Igrom kroz prapovijest“ koji ih je motivirao na istraživanje. Saznali su tako za razna vjerovanja i usmene predaje o zmaju Pozoju, dravskim vilama i vodenjacima i drugim mitskim bićima.

U međimurskom naselju Križovec posjetili su Centar „Med dvemi vodami“ u kojem je sjedište Međimurske prirode. Učenici su razgledali moderno opremljene galerije i mnogo naučili o flori i fauni međimurske prirode. Sudjelovali su i u maloj edukativnoj radionici „Vode u zavičaju“ gdje je trebalo prepoznavati biljke i životinje, obojiti dobiveni crtež i napisati naziv vrste.

Nakon igre i učenja, svi zajedno krenuli smo na odmor u Varaždinu te se sretni i zadovoljni vratili u Đelekovec u poslijepodnevnim satima.

Tatjana Međimorec, razrednica 2.r.