ŠKOLSKA EKSKURZIJA - 7. I 8.R. - PUTOVANJE KOJE SE PAMTI
Autor: Sonja Vuljak, 8. 6. 2022.

Učenici 7. i 8. razreda naše škole vratili su se sa školske ekskurzije iz Segeta Donjeg koja je trajala četiri dana.

Putovanje je započelo 3.6.2022. ranim polaskom iz Đelekovca.

Više pod OPŠIRNIJE.

Fotografije pogledajte na poveznici:

Razgledavanje NP Krka nas je oduševilo. Bogatstvo flore i faune, sedrenih barijera, slapova, mlinica, izložbenih primjeraka iz života ljudi onih krajeva oduzimalo je dah. Kasno popodne prvog dana stigli smo na odredište, smjestili se i iskoristili vrijeme za prvo kupanje prije večere i večernjeg programa koje je uključivalo Olimpijske igre organizirane za sve škole smještene u resortu.

Drugi dan bio je slobodan za brojne sportske aktivnosti od samog jutra. Jutarnja vježba, plivanje, vožnja kanuima, odbojka na pijesku, korištenje lukova, strijela i air soft pušaka. Večer drugog dana bila je namijenjena pjesmi i plesu u disku.

Treći dan smo krenuli u razgledavanje Splita i Kliške tvrđave. U Splitu smo uz stručnog vodiča prošetali Splitskom rivom, posjetili smo Dioklecijanovu palaču, Peristil, Katedralu sv. Duje i poslušali klapsko pjevanje.

Kliška tvrđava ponudila nam je prekrasan pogled na more, a u okviru tvrđave učenici su mogli vidjeti oružje kojim su Kliški uskoci branili tvrđavu i slušati o povijesti toga kraja. Nakon ručka istog dana imali smo još dovoljno vremena za kupanje i brojne sportske aktivnosti koje smo završili bicikliranjem po Segetu Donjem i boravkom u disku.

Četvrti dan bio je najteži jer smo se morali oprostiti od resorta i Eklatinog organizacijskog tima. Nakon odjave krenuli smo do Trogira gradića bogate povijesti. Obišli smo Gradske zidine, Kneževu palaču, Katedralu sv. Lovre gdje smo se poslikali ispred Radovanovog portala. Nakon kraćeg slobodnog vremena nastavili smo vožnju do Šibenika.

U Šibeniku smo prošetali gradom, posjetili Katedralu sv. Jakova, spomenik Petru Krešimiru IV i Gradsku vijećnicu. Nakon ručka u restoranu s pogledom na more, brodicom smo plovili Kanalom sv. Ante da bismo došli do Tvrđave sv. Nikole koji je jedan od brojnih spomenika pod zaštitom UNESCO-a.

Organizacija cijelog putovanja bila je na zavidnoj razini. Učenici su bili smješteni u trokrevetne apartmane, prehrana je bila organizirana u obliku švedskog stola. Odrađene su sve planirane aktivnosti kao i neke dodatne, nagradne. Posebno smo bili pohvaljeni od strane vodiča, Eklatinog organizacijskog tima i animatora koju su provodili vrijeme s nama. Prema njihovim riječima bili smo grupa koja se pamti.

Razrednice:

Sabina Matiša