Bili smo domaćini Međuopćinskog LIDRANA
Autor: Sonja Vuljak, 25. 1. 2014.

21.siječnja 2014. naša je škola bila domaćin Međuopćinske smotre LiDraNo 2014. Sudjelovalo  je čak 12 škola s koprivničkog podučja: OŠ Braća Radić Koprivnica, OŠ Antun Nemčić Gostovinski Koprivnica , OŠ Đuro Ester Koprivnica, OŠ Andrije Palmovića Rasinja, OŠ Gola, OŠ Koprivnički Bregi, OŠ Fran Koncelak Drnje, OŠ Prof. Blaž Mađer Novigrad Podravski,  OŠ Sokolovac, OŠ Mihovil Pavlek Miškina Đelekovec, Gimnazija Fran Galović Koprivnica i Obrtnička Škola Koprivnica. Učenici su pokazali svoje sposobnosti u literarnom, novinarskom i dramsko-scenskom  pojedinačnom i skupnom  izričaju.

Učenici škole domaćina goste su pozdravili pjesmom, recitacijama i plesom , a riječi dobrodošlice uputile su ravnateljica škole Sonja Vuljak i načelnica Općine Đelekovec Štefica Sirutka. U pojedinačnom (kazivanje poezije i monolog) i skupnom izrazu (igrokaz, scenska igra, lutkarska predstava)  prezentiralo se 80-tak učenika i  20-tak mentora, a svi su prisutni imali priliku poslušati i jednu učeničku radijsku emisiju . Stručno povjerenstvo imalo je težak zadatak odabira najboljih, svi su bili uistinu najbolji. Ipak, za Županijsku su razinu natjecanja predloženi sljedeći:

DRAMSKO-SCENSKO  STVARALAŠTVO

Vedrana Strmečki, 1.r. Gimnazija Fran Galović Koprivnica

RADIJSKA EMISIJA

Učenici OŠ Antun Nemčić Gostovinski Koprivnica

Svima koji su predloženi za daljnju razinu LiDraNa želimo puno uspjeha, a čestitke upućujemo svima, jer trud koji je uložen u nastupe i radove je za svaku pohvalu.

Ponosni smo što smo bili domaćini ove smotre jer LiDraNo je posebna vrsta natjecanja gdje do izražaja dolazi maštovitost i kreativnost budućih pjesnika, pisaca, glumaca i novinara i gdje svaki natjecatelj nosi poruku koja ulazi u srca gledatelja i slušatelja.

Najveće čestitke upućujemo našim učenicima predstavnicima na LiDraNu, Dori Vuljak i Luki Šegercu, koji su bili vrlo uspješni i zapaženi.

Najsrdačnije zahvaljujemo gospođi Martini Trešćec-Godek (dramska voditeljica u Ludens teatru u Koprivnici), gospođi Mireli Ištvanović (izvršna urednica tjednika Podravski list) i gospođi Vanji Raletić (učiteljica hrvatskoj jezika u OŠ Mihovil Pavlek Miškina Đelekovec), što su odvojile vrijeme  i prihvatile rad u Povjerenstvu za provedbu Međuopćinskog Lidrana u Đelekovcu .

Hvala i svim djelatnicima naše škole što su na bilo koji način pomogli da organizacija one smotre bude besprijekorna.