POSJET UTOČIŠTU ZA ŽIVOTINJE "GRGIN KONAK"
Autor: Sonja Vuljak, 14. 10. 2022.

Učenici od 2. do 4.razreda Matične škole te 3.i 4.razreda PŠ Imbriovec, sa svojim su učiteljicama i vjeroučiteljicom posjetili "Grgin konak", utočište za životinje.

Stekli su prekrasna nova iskustva i proveli kvalitetno vrijeme učeći o zbrinjavanju i zaštiti životinja.

Njihove dojmove pročitajte pod OPŠIRNIJE, a fotografije pogledajte na poveznici:

Učenici 2. i 4. razreda sa svojom razrednicom i vjeroučiteljicom , a u sklopu projekta „Otvoreno srce“, posjetili su Utočište za životinje „Grgin konak“ Donje Zdjelice. Tamo su ih dočekali i njihovi novi prijatelji-  Roko, Noa, Lara i Ozren ,učenici odgojno obrazovne skupine G1a COOR-a  Podravsko sunce u dobi od 8 i 9 godina sa svojom učiteljicom i pomoćnicima u nastavi. Zajedno su, vođeni vlasnikom utočišta Hrvojem Gregurićem, upoznali mnogobrojne i raznolike životinje koje obitavaju u utočištu, a uglavnom su udomljene- napuštene i zapostavljene od strane vlasnika ili spašene iz potresom ugroženih područja. Nahranili su ih jabukama i mrkvicama koje su donijeli sa sobom, mazili se s njima i igrali. Neke su životinje i prvi put vidjeli uživo.

Shvatili su da smo različiti, ali nas sve spaja ljubav i zajedništvo i jedino  ljubavlju, pomaganjem i brigom za svoje bližnje možemo  svijet i ljude u njemu učiniti sretnijima.

Učenici će nastaviti razvijati i produbiti  sklopljena prijateljstva u još nekoliko susreta tijekom školske godine. A tko zna- možda neka postanu i trajna!

Snježana Čempuh Vulić, razrednica 2./4.r.

U srijedu 12.10. učenici 3.r. MŠ s učiteljicom Tatjanom i učenici 3.-4.r. PŠ s učiteljicom Monikom i vjeroučiteljicom Ljiljanom posjetili su „Grgin konak“ – utočište za napuštene i nezbrinute životinje.

Uživali su u druženju s mnogobrojnim životinjama koje su kod vlasnika Hrvoja pronašle novi dom te su ih imali prilike hraniti jabukama i mrkvicama. Bile su tu: krave, mačkice, emui, koze, patke,guske, konji, svinje, fazani, mufloni i razne druge životinje. Ovo je bilo poučno iskustvo za djecu o tome kako zaštiti stradale ili napuštene životinje, a ujedno su se igrali i zajedno učili sa svojim vršnjacima iz PŠ Imbriovec u sklopu razrednog projekta „Prijateljstvo u različitosti“ razvijajući tako suradničke odnose, empatiju i ekološku svijest.

Cilj nam je ovakvim projektom potvrditi da nas upravo razlike obogaćuju i spajaju, učvršćuju prijateljstvo kao i spoznaju da smo svi jednaki, a ipak različiti te stoga trebamo njegovati međusobnu toleranciju i pomaganje u zajednici.

Tatjana Međimorec, razrednica 3.r.MŠ