VEČER PAJE KANIŽAJA U ZNAKU POZNATIH STIHOVA I DRUŽENJA S UNOM BEBEK
Autor: Sonja Vuljak, 5. 11. 2022.

U sjećanje na Paju Kanižaja, naša je škola u suradnji s Općinom Đelekovec organizirala već tradicionalnu "Večer Paje Kanižaja". I ove godine, kao i prijašnjih, ugostili smo učenike i učitelje OŠ Braća Radić Koprivnica.  Posebno drago nam je što su nas ove godine svojim sudjelovanjem počastili i učenici i učitelji OŠ A.N.Gostovinski Koprivnica, škole koju je sam Pajo polazio od drugog razreda osnovne škole.

Središnji dio večeri bio je prezentacija zbirke pjesama mlade pjesnikinje Une Bebek, učenice 7.r. OŠ Braća Radić Koprivnica, o kojoj su govorile njezine učiteljice Ines Turk i Ivana Pintarić, a predstavila se i sama Una.

Više pod OPŠIRNIJE.

Fotogalerija na poveznici:

Prekrasni stihovi koji teku iz ove mlade autorice, objedinjeni su u zbirci "Srce mi se smije", a svi okupljeni na večerašnjem događaju zaista su mogli uživati u ljepoti pisane riječi Une Bebek. Ona je dobitnica mnogih nagrada na literarnim natječajima i obožava čitati i pisati. Unine su stihove izgovarali učenici njezine škole, zatim učenici iz OŠ A.N.Gostovinski te iz naše škole.

Program je nastavljen krasnoslovljenjem Pajinih stihova učenika svih triju škola, a na samom kraju naši su učenici 5.r. izveli Pjesmu za Paju, koju su samostalno osmislili.

Prisutne su pozdravili i ravnatelji dviju koprivničkih osnovnih škola, koji su ovu večer uveličali svojim dolaskom.

Prostor vatrogasne sale bio je premalen za sve posjetitelje, a uređenje i dekoracije  osmislila je učiteljica likovne kulture, Antonia Sirutka.

U organizaciju domjenka bile su uključene članice Društva žena Đelekovec, kojima zahvaljujemo na anažmanu.

I sam bi Pajo bio ponosan na ovu književnu večer, prepunu njegovih stihova i dobrih vibracija!