BOŽIĆ JE STIGAO U IMBRIOVEC
Autor: Sonja Vuljak, 21. 12. 2022.

Pravi božićni ugođaj osjeća se ovih dana u imbriovečkoj školi koju su učiteljice potpuno preobrazile svojim kreacijama. Toplinu Božića dočarali su nam svojim stihovima i recitacijama učenici na priredbi u školskom holu - božićnom dnevnom boravku. I Djed Mraz zadivljeno je gledao i slušao što mu poručuju mali školarci te im je podijelio zaslužene darove.

Božić je zaista stigao u Imbrivec i pozvao sve ljude da otvore svoja srca za ljubav, mir i radost koju nam donosi mali Isus!

Evo što su o svemu napisale učiteljice Monika i Lucija:

U vrijeme kad se božićne priredbe održavaju u gotovo svakoj školi, vijest o još jednoj i nije nešto što bi vrijedilo čuti. No, kada ta vijest dolazi iz zajednice koju proteklih mjeseci ne prati baš dobar glas, svakako je vrijedno podijeliti je s javnošću.

Područnu školu Imbriovec u srijedu, 21. prosinca, posjetio je Djed Božićnjak kako bi djeci podijelio darove povodom nadolazećeg Božića. U školicu koju polazi tek osam učenika ušlo je još dvadesetak djece u dobi od jedne do sedam godina zajedno sa svojim roditeljima, a pri dolasku dočekala ih je prava blagdanska čarolija: ulazna vrata škole postala su kućica od medenjaka, biljke koje učenici pažljivo uzgajaju u sklopu izvannastavne aktivnosti pretvorene su u božićne jelke, a ovom prigodom u školu je doputovao blagdanski vlakić predvođen strojovođom božićnim medvjedom, s punim vagonima darova.

Kako bi ugođaj učinile zaista blagdansko toplim, učiteljice su izradile ukrasni kamin, u kojem nije nedostajalo ni improvizirane vatrice, te paprenjake koji su poslužili za upečatljivo fotografiranje. Na vrata kuhinje, na lanac žaruljica sjeo je snješko, a zid predvorja postao je veliko klizalište za pingvine. Sve je goste na ulazu u školu dočekao visoki čempres-gnom kojem se mogu diviti svi koji ovih dana prolaze kraj imbriovečke škole.

Uz sve ove maštovite dječje i učiteljske uradke, učenici su za svoje obitelji i ostale goste pripremili i kratku priredbu; pjesme i igrokaz prožet božićnim motivima.

Ovaj poseban događaj bio je prilika da se mještane Imbriovca podsjeti na zajedništvo, na činjenicu kako su našu školu gradili upravo mještani čiji bi potomci trebali uživati u njoj učeći i stvarajući sjećanja na trenutke vrijedne pamćenja poput ovog.

Učiteljice Monika Cvetnić i Lucija Zvonar

Zaronite u imbriovečku božićnu bajku na poveznici: