UČENICA 8.r. EMA CULEK DOBITNICA JE MODNOG OSKARA!
Autor: Sonja Vuljak, 8. 5. 2023.

Srednja Gospodarska škola u Čakovcu organizira dodjelu modnih Oskara u sklopu natječaja „Postani kreativan“. Cilj projekta je poticati osmaše na stvaralaštvo, kreativnost i promovirati zanimanje krojač i modni tehničar. Upravo je Ema pokazala tu kreativnost koju je prepoznao i žiri Gospodarske škole te je osvojila modnog Oskara. Baš je njezina skica odabrana među najboljima te su učenici koji se obrazuju za zanimanje krojač i modni tehničar sa svojim nastavnicima sašili i pretvorili u život njen dizajn.

Osim prave modne revije i modela koji su nosili nagrađene dizajne, Ema je uživala i naučila nešto o recikliranju i održivima materijalima u modi i dizajnu jer su učenici priredili reviju različitih dizajna od materijala kao što su karton za jaja, najlonske vreće, juta, novinski papir, stari traper. Program su upotpunili učenici smjera frizer koji su svoj rad prezentirali revijom prekrasnih frizura također s naglaskom na recikliranje te učenici smjera kozmetičar koji su bili zaduženi za makeup modela. Program je bio vrlo raznolik, zanimljiv i poučan.

Antonia Sirutka, učiteljica likovne kulture