VESELI UČENIČKI FAŠNIK U DOMU KULTURE U ĐELEKOVCU
Autor: VANJA RALETIĆ, 9. 3. 2014.

Što je zajedničko kaubojima i svemircima ili pak Štrumfovima  i Indijancima?  Odgovor na pitanje dobili su svi oni koji su u utorak  4. ožujka 2014.  došli  u Dom kulture u Đelekovcu. Učitelji  i učenici OŠ M. P. Miškina i ove su godine, samo na jedan dan, bili neprepoznatljivi.

Proslavu Fašnika započeli su okupivši se ispred škole u 15.00 sati, odakle je vesela povorka krenula po selu.  Imali su mnogo gledaoca koji su im se divili i pljeskom odobravali njegovanje tradicije. Nakon kratkog obilaska po selu uputili su se u Dom kulture gdje ih je dočekala vesela publika.  Plesom po dvorani  zagrijali su se za igre i pripremili za grupna predstavljanja. Organizatori ovogodišnjeg fašničkog programa, te voditelji i animatori,  bili su učenici 8. razreda sa svojom razrednicom.

Kreativnost, mašta, ideja, originalnost i trud vidio se na grupnom predstavljanju razreda. Zombiji su nas zaplašili, ali i  ugodno iznenadili, kauboji oduševili plesom, zemlje svijeta zašarenile pozornicu, a svemirci životnim porukama pokazali da su na pragu odrastanja.

Uslijedile su željno iščekivane igre u parovima. Modna mumija, Ples po oblacima, Gazi, gazi balone bile su natjecateljske igre zbog kojih su neki, u žaru borbe i želji za pobjedom, padali s pozornice.  Nagrade su se dodjeljivale za najbolju pojedinačne maske nižih i viših razreda, najbolju grupnu masku viših razreda i najspretnije igrače u igrama u paru.  Simboličan poklon i pisano priznanje dobili su oni najmaštovitiji, najspretniji, najbrži, oni koji su se po nečemu ipak izdvojili iz većine.

Osmaši su i ove godine osudili Fašnika za sve ono s čime se ne slažu i što ih smeta. Nakon što su ga ovjekovječili zajedničkom fotografijom, spalili su ga, a sve njihove brige u oblaku dima rasplinule su se u nepovrat.

Ugodnim druženjem, smijehom i veseljem obilježili smo još jedne maškare u našoj školi . Sada imamo  godinu dana vremena  da smislimo još  kreativnije i zabavnije maske kojima  ćemo uveseljavati jedni druge i sve koji nam se odluče pridružiti.