DAN DAROVITIH UČENIKA
Autor: Sonja Vuljak, 24. 3. 2014.

SVEČANO OBILJEŽEN DAN DAROVITIH UČENIKA

Na sam prvi dan proljeća, 21.3.2014., svečano smo obilježili Dan darovitih učenika, a ujedno Svjetski dan poezije. U holu škole odjekivali su zvuci recitacije i pjesme učenika nižih razreda, a uživali smo i u plesnim koracima učenika 6.b. razreda. Pedagoginja i knjižničarka Škole, Dijana Muhvić, prozvala je sve učenike koji su školu ove godine predstavljali na nekom od natjecanja, osobito istaknuvši one koji su se plasirali na višu razinu. Svi prozvani učenici dobili su veliki pljesak, a ravnateljica Sonja Vuljak svima je poželjela da u narednom razdoblju i na sljedećim natjecanjima budu još uspješniji. Najsvečaniji je bio trenutak proglašenja Najsvestranijeg učenika, kojega su glasovanjem u proteklim danima izabrali učenici od 5.do 8.razreda i učitelji naše škole. S najviše glasova titulu najsvestranijeg učenika dobio je učenik 6.b razreda Stjepan Juras, u kojem su učenici prepoznali kvalitetnu osobu koja poštuje odrasle i vršnjake, sudjeluje u puno izvannastavnih aktivnosti, ima mnoge hobije i izvanškolske aktivnosti i uzoran je učenik. Nagradu za Stjepana osigurala je Općina Đelekovec, a svečano ju je, uz čestitku, uručio zamjenik načelnice gospodin Ivica Jurišić.

Nakon ovog kratkog programa uslijedilo je druženje s književnicom Mirjanom Matiša iz Koprivnice,  što je bio poklon učenicima uz Svjetski dan poezije.