Prometno preventivna akcija "Sigurno u prometu" 2013./2014.
Autor: Administrator , 22. 5. 2014.

U našoj školi je za učenike petog razreda i ove nastavne godine proveden program akcije "Sigurno u prometu" od strane Auto-kluba Koprivnica s ciljem stjecanja Potvrde o osposobljenosti za samostalno kretanje biciklom u prometu. Program je proveden uz stručno vodstvo gospodina Nebojše Kalinića iz auto škole, a sastojao se iz teorijskog dijela akcije edukacije iz prometnih propisa i pravila te praktičnog ispita iz vožnje spretnosti biciklom.

Teorijski dio obuke održan je tijekom mjeseca travnja u obliku izuzetno edukativnog predavanja kroz prezentaciju, koju možete pronaći u prilogu vijesti, a gdje su obrađeni pojmovi vezani uz vožnju biciklom, kretanje pješaka u prometu, prometne znakove, radnjama biciklom u prometu na cesti, prometu na raskrižju itd. Nakon provedene teorijske edukacije učenika, učenici su marljivo prionuli usvajanju novo stečenih znanja te uspješno položili prvi dio obuke.

Nakon što smo u svibnju konačno dočekali malo lijepog vremena, organiziran je i praktični dio obuke na način da je igralište škole na punih dva sata pretvoreno u poligon sa zadanim elementima za polaganje ispita iz predmeta upravljanje biciklom. Postavljene prepreke, slalom, promjena staze, premještanje predmeta u vožnji s jedne točke na drugu, samo su bile neke od vratolomija koje je trebalo pažljivo i odgovorno odraditi biciklom kako bi se i ovaj drugi dio programa uspješno savladao. S obzirom da je kvalitetno usvojeno znanje iz teorijskog dijela doprinijelo još kvalitetnijem radu na poligonu, svečano su nam svima uručene "vozačke dozvole za bicikle".

Hak-ovom stručnom kadru, gospodinu Kaliniću, najljepše se zahvaljujemo na profesionalno i odgovorno odrađenom poslu, a do godine se vidimo ponovno...

Priloženi dokumenti:
Prezentacija-_Sigurna_voznja_biciklom.ppsx (6.61 MB)