KLEMENTINA KOROŠEC OSVOJILA 2.NAGRADU NA NATJEČAJU MOJA PRVA KNJIGA
Autor: Sonja Vuljak, 29. 5. 2014.

Na  natječaju Moja prva knjiga sudjelovala je  učenica 2. razreda  Klementina  Korošec iz OŠ M. P. Miškina  Đelekovec i postigla izvanredan uspjeh. Naime, Klementina je osvojila 2. nagradu i zauzela 14. mjesto od 876 prijavljenih. Natjecanje je organizirao Centar za neohumanističke studije Karlovac. Klementina je ilustrirala i napisala, uz vođenje mentorice Mire Adamović,  krasnu priču pod nazivom Zeleni Miško, plavi Miško. Priča se temelji na stvarnim događanjima na livadi Zovje pored Đelekovca, koja je i proglašena Spomenikom prirode. Na toj livadi se leže leptir plavac koji živi kao gusjenica u simbiozi s mravima. Oni  ga hrane cijelu zimu i proljeće dok on ne postane leptir u mjesecu srpnju. U to vrijeme i traje prijateljstvo i ljubav između gusjenice Miška i mravice Zorice.  Punih deset  mjeseci  njih su se dvoje družili, igrali i istraživali. Njihovo prijateljstvo je bilo sve veće i jače i na kraju prerasta u ljubav. Priča završava tako da Miško postaje leptir u velikom i uzbudljivom letu na livadi. Srce ga nosi i on leti snažno zamahujući krilima iznad Zorice  koja ga ponosno gleda ispod cvijeta ne misleći koliko će taj let trajati.

Čestitamo Klementini na njenom uspjehu i  želimo da napiše još puno priča te da postane prava književnica. Osobito nam je drago što je radnju svoje prve priče smjestila na lokalitet blizu našeg Đelekovca, pored kojeg svi svakodnevno prolazimo i  niti ne slutimo što se zanimljivo tamo događa. Nadamo se da će vas ovaj Klementinin uradak motivirati da uskoro posjetite Spomenik prirode, livadu Zovje.