« Travanj 2024 »

S PAVLOM PAVLIČIĆEM NA KNJIŽEVNOJ VEČERI
Autor: Sonja Vuljak, 19. 10. 2016.

U prekrasnom je ozražju protekla književna večer s hrvatskim književnikom Pavlom Pavličićem, čime su obogaćene aktivnosti Mjeseca hrvatske knjige u našoj školi. U sklopu aktivnosti "Bibliobus dovodi u goste", knjižničarka Ana i bibliobusna služba Gradske knjižnice i čitaonice Fran Galović Koprivnica, doveli su u našu sredinu ovog plodonosnog pisca, autora mnogih romana, znanstvenih djela, kratkih priča i lektirnih djela za učenike osnovne škole. Učenici i mještani Đelekovca tako su mogli saznati tko je zapravo Pavao Pavličić, kako je počeo pisati, o čemu voli pisati, kako nastaju njegova djela, što voli čitati, a što ne, koju je lektiru volio kao dijete.

I djeca i odrasli su uživali u ovom susretu. Da bi iz Đelekovca odnio i poneku uspomenu, pobrinuli su se članovi Učeničke zadruge "Mak" i Općina Đelekovec. Zadrugari su izradili posve unikatnu kravatu od domaćeg platna koju su salvetnom tehnikom ukrasili cvjetovima maka - simbolom Đelekovca. Gost-književnik kravatu je oduševljeno stavio oko vrata, tim više što je upravo toga dana bio Dan kravate i učenici su susretu prisustvovali s kravatama oko vrata.

Susret je završio potpisivanjem knjiga koje su prisutni mogli kupiti za vlastite zbirke.