Obilježavanje Dana kruha, Dana učitelja i Dana neovisnosti Republike Hrvatske u Osnovnoj školi Mihovil Pavlek Miškina Đelekovec
Autor: Administrator , 12. 10. 2012.

U petak, 5. listopada 2012., Osnovna škola Mihovil Pavlek Miškina Đelekovec prigodnim je programom obilježila Dane kruha, Dan učitelja i Dan neovisnosti Republike Hrvatske.  Zahvalnost za plodove zemlje, proslavu neovisnosti domovine te znak pažnje prema učiteljima  iskazali su učenici  malom proslavom kojom su obilježena tri prigodna datuma.

Toga su jutra učenici u školu donijeli peciva i kolače koje su pripremile njihove mame i bake, a u školi su ih uz pomoć učiteljice Karoline Bregović izložili u blagovaonici. Ondje su se u 9 sati okupili svi učenici i učitelji Osnovne škole Mihovil Pavlek Miškina Đelekovec te Područne škole Imbriovec kako bi prisustvovali kulturno-umjetničkom programu.  Niži razredi na priredbi su otpjevali pjesme „Mlin“ i „Pekar“, izveli folklorni nastup „Žela sam žito i pšenicu“  te recitirali pjesme „Zrno“, „Vodenica“, „Kruhek“ i „Molitva za hrvatski kruh“, dok su učenici viših razreda recitirali pjesme „Jesenski veter“ i „Učitelj“,  a  učenica 8. razreda održala je kraći prigodni govor kojim je podsjetila  sve prisutne što se  slavi 8. listopada.  Nakon nastupa učenika svećenik je blagoslovio kruh te su učenici i učitelji mogli kušati proizvode koje su ispekle mame i bake učenika škole. Budući da su obitelji učenika velikodušno pripremile obilje kolača i peciva, odlučili smo dio proizvoda darivati. Pripremljene su prigodne košare sa krušnim proizvodima koje su predstavnici škole odnijeli liječnicama đelekovečkog Doma zdravlja te, već tradicionalno i djeci u koprivnički Dom Svitanje.