Projekt Mali šegrti
Autor: Administrator , 22. 2. 2013.

Krenuli smo prema Zagrebu 20.2. 2013.– srijeda, sretni i zadovoljni, znali smo da nam ni najavljeni snijeg neće pokvariti raspoloženje.Cilj našeg putovanja je posjet spaktaklu na ledu odnosno predstavi Čudnovate zgode šegrta Hlapića.

Uz pregršt zabave i spektakularne vještine klizača i klizačica u Domu sportova, bio nam je dočaran bajkoviti svijet koji je davne 1913.g. stvorila spisateljica I.B.Mažuranić poznata i kao naš „hrvatski Andersen“ napisavši dječji roman„Šegrt Hlapić“, a ovaj se doživljaj izvrsno uklopio u realizaciju projekta učenika1.-4.r. pod nazivom Mali šegrti.U obilasku izložbe dječjih igračaka u Etnografskom muzeju uz stručno vodstvo imali smo prilike upoznati jedan dio hrvatske narodne baštine i uživati u maštovitom svijetu dječjih igračaka izrađenih od drveta i prirodnih materijala  u kakvima su, igrajući se s njima, uživale naše bake i djedovi. Osim toga razgledavajući izloške u vitrinama poput odjeće,oružja i nakita upoznali smo razne svjetske kulture zemalja u koje bismo rado nekad otputovali kao npr: afričku, japansku, latinsko-američku, australsku i dr.Vozeći se ZET-ovom uspinjačom, otkrili smo lijep pogled na panoramu Zagreba odozgo i popeli se do kule Lotršćak i crkve sv. Marka.Kroz šetnju mnogo smo toga naučili i ponovili o povijesti grada, a nakon ovih aktivnosti zasladili smo se u lijepo uređenoj slastičarnici Ivica i Marica u Tkalčićevoj ulici. U ovoj slastičarnici kolači se pripremaju na tradicionalan način i to od integralnog brašna, smeđeg nerafiniranog šećera te ostalih probranih domaćih namirnica i zaista su vrlo ukusni. Nismo propustili priliku i da prošetamo Trgom bana Josipa Jelačića,bacimo „novčić za sreću“ u izvor Manduševac, a na kraju se i pomolim u zagrebačkoj katedrali. Svoj odlazak kući nastavljamo dobro se zabavljajući u našem „discu“ u autobusu gdje sve pršti od pjesme i plesa. Ovom izvanučioničkom nastavom u potpunosti smo realizirali sve postavljene ciljeve i zadatke koje smo planirali u sklopu našeg projekta, a isto tako bilo je to još jedno lijepo i nezaboravno iskustvo za naše učenike..